خوانسار نیوز

رسانه تحیلی خبری خوانسار

خوانسار نیوز

رسانه تحیلی خبری خوانسار

نشانی جدید خوانسارنیوز: khansarnews.ir

سرویس فرهنگی- نامگذاری معابر شهری با نام مشاهیر فرهنگی و ادبی شهر خوانسار در دستورشورای نامگذاری معابر شهر خوانسار قرار گرفته است.

به گزارش خوانسارنیوز، با توجه به اقدام شهرداری خوانسار در نصب تابلوهای جدید معابر از سال ۸۹ که در سال جاری با سرعت بیشتری در حال انجام است، در جلسات مکرر شورای نامگذاری شهرداری با تصویب شورای اسلامی شهر علاوه بر انتخاب اسامی چهره های مذهبی و شهدای شهرستان، استفاده از اسامی بومی و محلی و همچنین مشاهیر فرهنگی و ادبی خوانسار در دستور کار این شورا قرار گرفته است.

از جمله این اسامی می توان به اسامی زیر اشاره نمود:
۱٫ خیابان مجاور کتابخانه آیت الله فاضلی به نام استاد محمود محمودی خوانساری (استاد آواز اصیل ایرانی) :محل خانه پدری استاد
۲٫ خیابان مجاور دانشگاه پیام نور -ضلع جنوبی(آخرین خیابان شهرک اندیشه) به نام استاد ادیب خوانساری (استاد آواز اصیل ایرانی)
۳٫ خیابان جوانمرد سابق به نام خیابان استاد حکیم زلالی خوانساری (شاعر بنام سبک هندی ادبیات ایران)
۴٫ خیابان در حال احداث حدفاصل خیابان جوانمرد (حکیم زلالی) به میدان امام (ره) واقع در ضلع غربی رودخانه به نام استاد یداله کابلی (چهره ماندگار خوشنویسی معاصر)
۵٫ کوچه ارتباطی خیابان ۱۳ محرم به دبیرستان ۱۷ شهریور به نام صدرالمشایخ (اختر خوانساری) شاعر قرن ۱۴ قمری
۶٫ خیابان مجاور رودخانه اصلی حد فاصل خیابان امام و امامزاده احمد(ع) به نام خیابان بدیع (از شعرای خوانسار به نام میرزا رضا نظام الشریعه متخلص به بدیع)
۷٫ خیابان اصلی بیدهند از امامزاده سید صالح (ع) به سمت رباط به نام آیت ا… امینی

نظرات  (۷)

باتشکرفراوان از حسن انتخاب وسلیقه شورای شهر ودیگر عزیزانی که اسامی معابر را ازمفاخرومشاهیرشهرستان برگزیدند.اما نمی دانم میدان عسل که نماد ومعرف شهرستان بود وبسیار زیبا و برازنده شهربود،چراتغییرنام دادند؟اسامی مذهبی به حداشباع وانفجاردرتمامی میادین و خیابانها که هست!
پاسخ:

سیاست شورای نامگذاری تبعیت از قانون مربوطه و توجه به ابعاد مختلف فرهنگی، مذهبی، اجتماعی و بومی و ملی و همچنین نکوداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر شهر و ایجاد توازن و تعادل در تمامی ابعاد فوق است.

در خصوص نامگذاری میدان مورد اشاره تا کنون پیشنهادی در این شورا چه برای نامگذاری و چه تغییر نام مطرح نشده است.

جوانمرد  جد  پدری افراد محله است

یا خیابان حکیم زلالی جای دیگری نام گذاری شود

یا یک کوچه ای همان حدود بنام جوانمرد نامگذاری شود

تشکر

پاسخ:
       حکیم زلالی نام یکی از شخصیتهای بزرگ جهانی در ادبیات است. با این حال پیشنهاد شما در خصوص نامگذاری کوچه دیگری در این محدوده بررسی خواهد شد. لطفاً  تاریخچه و مستندات موجود در خصوص نامگذاری کوچه مذکور را جهت بررسی بیشتر ارسال فرمایید
۳۱ تیر ۹۲ ، ۰۰:۴۰ شیرین ادیب خوانساری

حسن توجه و اقدام  شهرداری خوانسار، شورای نامگذاری شهرداری و شورای اسلامی شهر در مورد نامگذاری خیابان دانشگاه ، به نام استاد ادیب خوانساری موجب نهایت امتنان و خرسندی و دلگرمی خانواده ایشان و همه هنر دوستان است.

چنین اقدامات موثری  موجب اعتلای ارزش های فرهنگی -هنری و حفظ  نام و آثار  مفاخر ادب و هنر کشورمان خواهد شد.

یا سپاس، از طرف خانواده استاد ادیب خوانساری

پاسخ:

با سپاس و تشکر فراوان از بذل محبت شما خانواده محترم. استاد ادیب خوانساری از ستارگان بی بدیل آسمان افتخارات خوانسار هستند و خوانساربخش عظیمی از  افتخارات خود در عرصه هنر را مرهون بزرگانی چون استاد ادیب و استاد محمودی است.

 

(ضمناً به استحضار می رساند خیابان ضلع جنوبی دانشگاه به نام استاد  ادیب نامگذاری شده است)

با عرض سلام خدمت خسرو خان عزیز

رضابدیع  علاوه بر اینکه شاعر بوده یکی از خوشنویسان بنام این سر زمین در خط نسخ بوده واینقدر در این هنر به حد اعلا رسیده بود ک خودش در مورد هنرش این شعر روسروده:

تا کرده خدا لوح وقلم را ایجاد

کس خط ننوشت چو من ومیرعماد

من در خط نسخ و او خط نستعلیق

بودیم بعصر خویش هریک استاد

 

جا داره ازشهرداری وشورای اسلامی شهر بخاطر این کار بزرگشون تشکرکنم امیدوارم بزودی خیابانی که قرارشده بنام استاد یداله کابلی خوانساری نا مگذاری بشه مشخص واجرابشه

 

پاسخ:
تشکر از توضیح  خوب و همچنین لطف شما دوست عزیز
۳۱ تیر ۹۲ ، ۲۱:۳۰ خوساری ی ی ی ی ی
لطف کنید یک خیابان ویا یک واحد فرهنگی را به نام یوسف بخشی شاعر شیرین زبان خوانساری انتخاب نمایید
پاسخ:

  حتما استاد بخشی در ردیف گزینه های پیشنهادی بعدی خواهند بود

باتشکرازخانواده استادبزرگوارکه از مشاهیر به نام خوانسارمی باشند،درزمینه آثارفرهنگی و تاریخی نیاز به بازسازی بعضی ازآثارکه اکنون تبدیل به مخروبه گردیده،من جمله حسینیه حبیبیها،آسیاب آبی باقری در همان محله است،بازار (بالا)ودم دوراه،که دل هر خوانساری را به درد می آورد.
۰۲ مرداد ۹۲ ، ۱۴:۴۷ میثم سعادت
از اسم کوچیک یا لقب استفاده کنید و کلمه خوانساری را مدام استفاده نکنید چون آدرسی که به خاطر شباهت اسمی باعث به اشتباه افتادن مردم بشه، مورد استفاده قرار نمی گیره

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی